Mazowieści

Wiadomości z Warszawy i Mazowsza

Legia niepokonana od ponad roku na własnym stadionie!

<

Legia niepokonana od ponad roku na własnym stadionie!

Wojskowi mogą być zadowoleni z zakończenia sezonu w PKO Ekstraklasie. Zwycięstwo przy ul. Łazienkowskiej 3:1 pozwoliło zakończyć sezon z dobrymi nastrojami. Co ciekawe, Legioniści przedłużyli niesamowitą passę bowiem ostatni raz na własnym stadionie przegrali… ponad rok temu. Legia, będąca wtedy na 10 pozycji w tabeli Ekstraklasy, uległa Piastowi Gliwice, który swoją jedyną bramkę strzelił w 43 min. za sprawą Damiana Kądziora.




Ostatni mecz sezonu nie rozpoczął się po myśli drużyny ze stolicy Polski. W 6 min. bramkę dla gości strzelił Exposito. Legioniści zdołali jednak odwrócić meczu już w pierwszej połowie za sprawą Augustyniaka i Rosołka. Wynik meczu w 49 min. ustalił ponownie Augustyniak strzelając bramkę na 3-1 po asyście Josue. Wprawdzie do siatki po dośrodkowaniu Josue trafiał jeszcze Patryk Sokołowski, ale sędzia wskazał pozycję spaloną.


Legia kończy sezon na drugiej pozycji w tabeli wracając na podium po nieudanym sezonie 2021/2022. Śląsk Wrocław z kolei, mimo porażki, utrzymał się w najwyższej klasie rozgrywkowej kosztem Wisły Płock.


Do zobaczenia w kolejnym sezonie Ekstraklasy!

>

Redakcja poleca

Czytaj dalej

  1. 01

  2. 02

  3. 03

  4. 04

  5. 05

Kalendarz

Newsletter

Najważniejsze wiadomości z Warszawy i Mazowsza. Jedna poranna wiadomość, zero spamu.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Dane osobiste

Jedna poranna wiadomość, zero spamu. Wypiszesz się w każdej chwili.

Głos mieszkańców

Masz temat dla redakcji? Opisz sprawę, zgłoś interwencję albo wyślij lokalny trop. Czytamy każdą wiadomość od mieszkańców.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Dane osobiste

Najlepiej podaj miejsce, kontekst i kontakt zwrotny. To przyspiesza reakcję redakcji.

Wideo i podcasty


Otwórz kanał