Mazowieści

Wiadomości z Warszawy i Mazowsza

Msza święta za ojczyznę w Święto Niepodległości

<

Msza święta za ojczyznę w Święto Niepodległości

W piątek 11 listopada w 104 rocznicę odzyskania niepodległości w Świątyni Opatrzności Bożej odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. W mszy wziął również udział goszczący w Polsce prezydent Litwy Gitanas Nauseda z małżonką.

Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz a koncelebrował ją biskup polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz. W trakcie nabożeństwa odczytano „Akt dziękczynienia i zawierzenia Opatrzności Bożej” oraz zapalono Świecę Niepodległości. Ten szczególny przedmiot podarował naszym rodakom pod zaborami w 1867r. papież Pius IX ze słowami: „Zapalcie ją w wolnej Warszawie”. Tak się stało w 1920r. oraz ponownie w 2018r. (setna rocznica odzyskania niepodległości) oraz w kolejnych latach.


12 listopada 2022r. w Świątyni Opatrzności Bożej zostaną złożone sprowadzone do Polski z Anglii szczątki trzech byłych prezydentów RP na uchodźstwie – Władysława Raczkiewicza, Augusta Zaleskiego i Stanisława Ostrowskiego. Politycy symbolizujący trwanie wolnej Polski na obczyźnie spoczną w Mauzoleum Prezydentów RP na Uchodźstwie.

>

Redakcja poleca

Czytaj dalej

  1. 01

  2. 02

  3. 03

  4. 04

  5. 05

Kalendarz

Newsletter

Najważniejsze wiadomości z Warszawy i Mazowsza. Jedna poranna wiadomość, zero spamu.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Dane osobiste

Jedna poranna wiadomość, zero spamu. Wypiszesz się w każdej chwili.

Głos mieszkańców

Masz temat dla redakcji? Opisz sprawę, zgłoś interwencję albo wyślij lokalny trop. Czytamy każdą wiadomość od mieszkańców.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Dane osobiste

Najlepiej podaj miejsce, kontekst i kontakt zwrotny. To przyspiesza reakcję redakcji.

Wideo i podcasty


Otwórz kanał