Mazowieści

Wiadomości z Warszawy i Mazowsza

Babcia Kasia w akcji

<

Babcia Kasia w akcji



Grupa zwolenników opozycji, zwłaszcza działacz Komitetu Obrony Demokracji, w tym znana z wszelakich protestów i starć z policją Katarzyna Augustynek (nazywana przez niektórych Babcią Kasią) próbowali zakłócić obchody 13 rocznicy katastrofy smoleńskiej.


Na Placu Piłsudskiego kilkuosobowa reprezentacja aktywistów antyrządowych zebrała się już z samego rana. Przychodzących pod Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej Polaków spotykały ze strony działaczy KODu przykre i wulgarne okrzyki. Kilkanaście minut przed godz. 12 chciała złożyć pod pomnikiem smoleńskim wieniec z bulwersującym napisem „Pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego, który – ignorując wszelkie procedury – nakazał pilotom lądować w Smoleńsku. Naród Polski pamięta”.


Grupa prowokatorów nie chciała odejść dobrowolnie sprzed pomnika i w tej sytuacji policjanci użyli przymusu bezpośredniego. Funkcjonariusze wynieśli z terenu obok pomnika dwie osoby, w tym Katarzynę Augustynek.

Kilka minut po incydencie, w spokoju i godnej postawie kwiaty pod pomnikiem wszystkich ofiar, jak też pod pomnikiem śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, złożyli Prezes PiS Jarosław Kaczyński, Premier Mateusz Morawiecki i Wicepremier Mariusz Błaszczak.



>

Redakcja poleca

Czytaj dalej

  1. 01

  2. 02

  3. 03

  4. 04

  5. 05

Kalendarz

Newsletter

Najważniejsze wiadomości z Warszawy i Mazowsza. Jedna poranna wiadomość, zero spamu.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Dane osobiste

Jedna poranna wiadomość, zero spamu. Wypiszesz się w każdej chwili.

Głos mieszkańców

Masz temat dla redakcji? Opisz sprawę, zgłoś interwencję albo wyślij lokalny trop. Czytamy każdą wiadomość od mieszkańców.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Dane osobiste

Najlepiej podaj miejsce, kontekst i kontakt zwrotny. To przyspiesza reakcję redakcji.

Wideo i podcasty


Otwórz kanał