Mazowieści

Wiadomości z Warszawy i Mazowsza

Warszawiacy otrzymują już węgiel z rządowego programu

<

Warszawiacy otrzymują już węgiel z rządowego programu

Warszawa, po pewnym wahaniu, przystąpiła do rządowego programu dystrybucji węgla dla mieszkańców. Procesem zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Surowiec trafia do mieszkańców w maksymalnej dopuszczalnej w ustawie cenie 2000 zł za tonę.

– Na tę chwilę mamy w naszej bazie przy Mortkowicza na Ursynowie nieco ponad 100 ton węgla. Tyle na teraz do nas dotarło. Oczywiście czekamy na więcej. Złożonych wniosków jest około 500 z Warszawy, więc czekamy na więcej tego węgla. Dla nas bardzo pozytywną informacją jest to, że już zaczęliśmy tę właściwą dystrybucję do mieszkańców. Węgiel już do mieszkańców trafia – stwierdził Jakub Turowicz, rzecznik warszawskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.


Na ten moment, w przedświątecznym tygodniu działa tylko dystrybucja z punktu na Ursynowie. Drugi – na Młocinach przy Kampinoskiej – czeka na kolejne dostawy.


Ostatecznie dzięki współpracy rządu, samorządu i państwowych spółek energetycznych, warszawiacy nie zostaną na zimę w zimnych mieszkaniach bez ogrzewania.

>

Redakcja poleca

Czytaj dalej

  1. 01

  2. 02

  3. 03

  4. 04

  5. 05

Kalendarz

Newsletter

Najważniejsze wiadomości z Warszawy i Mazowsza. Jedna poranna wiadomość, zero spamu.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Dane osobiste

Jedna poranna wiadomość, zero spamu. Wypiszesz się w każdej chwili.

Głos mieszkańców

Masz temat dla redakcji? Opisz sprawę, zgłoś interwencję albo wyślij lokalny trop. Czytamy każdą wiadomość od mieszkańców.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Dane osobiste

Najlepiej podaj miejsce, kontekst i kontakt zwrotny. To przyspiesza reakcję redakcji.

Wideo i podcasty


Otwórz kanał