Mazowieści

Wiadomości z Warszawy i Mazowsza

Archiwum

Badamy nie tylko mamy

<

Badamy nie tylko mamy


26 maja to Dzień Matki. W tym roku będzie obchodzony wyjątkowo – Amazonki w Pleszewie organizują spotkanie poświęcone kwestii badania i profilaktyki raka piersi. Patronat nad akcją objęła pierwsza dama – Agata Kornhauser-Duda.


Konstanty Ildefons Gałczyński w wierszu “Spotkanie z matką” pisał:

„Ona mi pierw­sza po­ka­za­ła księ­życ

i pierw­szy śnieg na świer­kach,

i pierw­szy deszcz.”

Matka to wyjątkowa istota, o której warto pamiętać nie tylko w jej dniu. Istnieje legenda, według której mała duszyczka dziecka, które miało przyjść na świat, czekała w niebie – a Pan Jezus powiedział jej, że za chwilę znajdzie się na ziemi. Duszyczka nie była chętna zejść na ziemski padół, bo dobrze jej było przy Panu Jezusie. Ale Pan Jezus powiedział, żeby się niczym nie troskała, bo ześle jej anioła, który zawsze będzie nad nią czuwał.


Tym aniołem miała być mama.


Niestety, nie tylko „anioły”, ale również młodsze pokolenie nie do końca zdaje sobie sprawę z zagrożeń zdrowotnych, czyhających na „ziemskim padole”.


Na raka piersi umiera rocznie ok. 6 tysięcy kobiet, a wskaźnik śmiertelności stale wzrasta.


Dlatego właśnie klub Amazonek postanowił zorganizować piknik, podczas którego na rynku w Pleszewie będzie można zgłębić tematykę profilaktyki i zagrożeń związanych z nowotworami piersi. Podczas eventu, który wystartuje 26 maja w piątek o godzinie 12:00 i potrwa do godziny 15:00, zostanie przeprowadzona nauka badania na modelu piersi, obędą się także konsultacje z lekarzem, a oprócz tego będą wykonywane darmowe badania poziomu cukru i ciśnienia.


Przybyłym uczestnikom będą towarzyszyć Amazonki, które podzielą się swoimi historiami i zachęcą do regularnego przeprowadzania badań.

>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *