Mazowieści

Wiadomości z Warszawy i Mazowsza

IV Rajd Ochota-Pęcice

<

IV Rajd Ochota-Pęcice


Ruszają zapisy na kolejny rajd upamiętniający pamięć o poległych powstańcach IV Obwodu Armii Krajowej Ochota i bitwy pod Pęcicami. Rajd odbędzie się 9 września.


Bitwa pod Pęcicami została stoczona 2 sierpnia 1944 roku – zginęło wówczas 90 powstańców, którzy pod dowództwem płka Mieczysława Sokołowskiego ps. „Grzymała” wycofywali się z Ochoty do Lasów Chojnowskich.


Tegoroczny rajd do Pęcic odbędzie się w wielu formach – rajd pieszy, rolkowy, rowerowy, kajakowy, samochodowy oraz (co ciekawe) rajd motorowy samochodami zabytkowymi.


W wydarzeniu, oprócz kombatantów, będą uczestniczyć także uczniowie szkół. Wszystkie grupy powinny planowo dotrzeć do celu przed godziną 15:00. Między godziną 14.00 a 15.30 organizatorzy zaplanowali obiad, a o 16:00 będzie miał miejsce Apel Pamięci, po którym odbędzie się piknik historyczny. Ok. godziny 18:30 w programie – obrzędowe ognisko harcerskie.


Zapisy ruszają już teraz – opłata za wzięcie udziału w Rajdzie to 10 zł, do uregulowania w dniu startu gotówką. Opłata za wzięcie udziału w Rajdzie to 10 zł, do uregulowania w dniu startu gotówką. Dodatkowe informacje na stronie – http://rajdpecice.16wdh.pl


>

Redakcja poleca

Czytaj dalej

  1. 01

  2. 02

  3. 03

  4. 04

  5. 05

Kalendarz

Newsletter

Najważniejsze wiadomości z Warszawy i Mazowsza. Jedna poranna wiadomość, zero spamu.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Dane osobiste

Jedna poranna wiadomość, zero spamu. Wypiszesz się w każdej chwili.

Głos mieszkańców

Masz temat dla redakcji? Opisz sprawę, zgłoś interwencję albo wyślij lokalny trop. Czytamy każdą wiadomość od mieszkańców.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Dane osobiste

Najlepiej podaj miejsce, kontekst i kontakt zwrotny. To przyspiesza reakcję redakcji.

Wideo i podcasty


Otwórz kanał