Mazowieści

Wiadomości z Warszawy i Mazowsza

Znęcała się nad psem

<

Znęcała się nad psem


Policja wszczęła dochodzenie wobec nastolatki, która znęcała się nad swoim pupilem. Dziewczyna miała uderzać psa po głowie i po karku oraz głodzić.


Jak donosi KRP IV (Bemowo, Wola) Policjanci z wydziału profilaktyki społecznej nieletnich i patologii z Woli przeprowadzili dochodzenie w sprawie nastolatki, która znęcała się fizycznie nad swoim psem. Mało tego – sprawczyni zarejestrowała wszystko telefonem i rozpowszechniła wśród znajomych.


Pies był bity od kwietnia oraz pozbawiany jedzenia i wody. Po wstępnych ustaleniach policji pies został odebrany właścicielce i trafił pod opiekę schroniska. Zwierzę nie posiadało również książeczki szczepień.


Nastolatce postawiono zarzut z tytułu art. 35 ust. 1 z Ustawy o Ochronie Zwierząt tj. znęcania się nad psem.


Policja zwróciła się z apelem, aby nie być obojętnym na krzywdę zwierząt. Każdy, kto jest świadkiem znęcania się nad zwierzętami ma możliwość zgłoszenia takich przypadków na specjalnie utworzoną skrzynkę pocztową – [email protected]

>

Redakcja poleca

Czytaj dalej

  1. 01

  2. 02

  3. 03

  4. 04

  5. 05

Kalendarz

Newsletter

Najważniejsze wiadomości z Warszawy i Mazowsza. Jedna poranna wiadomość, zero spamu.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Dane osobiste

Jedna poranna wiadomość, zero spamu. Wypiszesz się w każdej chwili.

Głos mieszkańców

Masz temat dla redakcji? Opisz sprawę, zgłoś interwencję albo wyślij lokalny trop. Czytamy każdą wiadomość od mieszkańców.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Dane osobiste

Najlepiej podaj miejsce, kontekst i kontakt zwrotny. To przyspiesza reakcję redakcji.

Wideo i podcasty


Otwórz kanał